سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین آمده است

مدیرعامل شرکت فراورده‌های لبنی رامک با بیان چالش‌ها و مشکلات پیش روی صنعت لبنیات از پایین آمدن عدد سرانه مصرف این محصولات در جامعه و به خطر افتادن سلامت مردم خبر داد.
سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین آمده است

دکتر ناصر شجاعی در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات ایران که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است، گفت: صنعت لبنیات به عنوان یک صنعت چالشی همواره دارای مشکلات بوده است و هر گونه تغییرات در شرایط اقتصادی کشور، بالاخص مبحث مربوط به نوسانات نرخ ارز تاثیر بسزایی در روند تولید و فروش محصولات صنعت لبنیات دارد. 

وی با اشاره به اثرات لغو ارز 4200 تومانی برای خرید نهاده‌های دامی، افزود: لغو ارز دولتی در خرید نهاده‌های دامی، بر تامین علوفه دامداران به طور مستقیم و بر افزایش قیمت شیرخام به صورت غیر مستقیم تاثیر گذاشت که گرانی محصولات لبنی را نیز به دنبال داشت. این موضوع موجب شد تا سبد خرید مردم کوچکتر شود و فروش لبنیات در سطح کشور پایین بیاید.

دیگران چه می خوانند:

ناصر شجاعی با تاکید بر اینکه بسته‌بندی بر نرخ نهایی فروش محصولات تاثیر مستقیمی دارد، گفت: در کشور ما این موضوع، مسبوق به سابقه است که در گذشته توجه کمتری به طراحی گرافیکی و صنعتی بسته بندی محصولات  می‌شد. البته در سال‌های اخیر اتفاقات بسیار خوبی در این حوزه رقم خورده است و بسیاری از برندهای این صنعت در نوع، طراحی و شکل بسته‌بندی‌ها توجه خاصی داشته‌اند. 

مدیر عامل رامک اضافه کرد: با توجه به اینکه مصرف سرانه لبنیات در داخل کاهش پیدا کرده است، فعالان این صنعت، موضوع صادرات را به صورت جدی تری، با توجه به ارتقا کیفیت و بسته بندی جذاب دنبال کنند.

 

 

منبع : شمانیوز

سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین آمده است

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟