رشته گرافیک مجازی می شود

آیدین مهدی زاده دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی در نشست فرهنگ طراحی در صنایع فرهنگی گفت: با این سوال نشست را شروع می کنیم که ما چیزی به عنوان طراحی ایرانی داریم و اگر داریم شما چه عنصری را به عنوان عنصر تاثیر گذار در طراحی ایرانی می شناسید.
رشته گرافیک مجازی می شود

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه صنایع فرهنگی ایران: آیدین مهدی زاده دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی  در نشست فرهنگ طراحی در صنایع فرهنگی گفت: با این سوال نشست را شروع می کنیم که ما چیزی به عنوان طراحی ایرانی داریم و اگر داریم شما  چه عنصری را به عنوان عنصر تاثیر گذار در طراحی ایرانی می شناسید.

وی ادامه داد: در این نمايشگاه هنرمندان دغدغه مند حضور پیدا می کنند و برگزاری این نمایشگاه بسیار مهم است و می تواند گام مهمی در حوزه صنایع فرهنگی ایرانی بردارد.

دیگران چه می خوانند:

مهدی زاده عنوان کرد: به عنوان فردی که بیش از دو دهه در طراحی کشور فعالیت داشتم همه اتفاقات خوب از همین نمايشگاه ها شروع می شود و مداومت در برگزاری چنین جشنواره ها بسیار مهم است.

سهیل صالح طراح  گرافیک و استاد دانشگاه گفت:
بسته بندی در رشته گرافیک شاید یکی از مهمترین  رشته ها باشد برای اینکه بیشتر رشته های گرافیک به صورت مجازی شدن رفته است اما بسته بندی به واسطه این‌که با تولید ارتباط دارد نمی تواند مجازی باشد و بایستی شکل فیزیکی خودش را حفظ کند‌.

وی ادامه داد: ما قبل از انقلاب  بسته بندی نداشتیم چراکه فقط نفت صادر می کردیم و محصولاتی که نیاز داشتیم را وارد می کردیم اما بعد از انقلاب به سمت صادرات محصولات رفتیم و با تحریم هایی که برای ایران صورت گرفت ما سمت صادرات محصولات دیگر رفتیم و نیازمند بسته بندی های متنوع هستیم.

صالح عنوان کرد:ایران فرهنگ غنی دارد متاسفانه بسیاری از نقوش قبل از اسلام ما مهجور مانده است و شناخته شده نیست و اساتید بزرگی داریم  اما سوپرمن و بت من محبوب بچه های ما شده است.برگزاری نمایشگاه صنایع فرهنگی بسیار حایز اهمیت است و میتواند ارتباط خوبی بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان برقرار کند.

طاها فکوری طراح و مدرس دانشگاه گفت:برگزاری نمایشگاه صنایع فرهنگی در ترویج فرهنگ بسته بندی قطعا برای ترویج فرهنگ بسته بندی تاثیر گذار است،باعث می شود فرهنگ ایرانی ،المان و نقش و نگار ایرانی شناخته شود‌.

وی ادامه داد: هویت و عناصر ایرانی ما بسیار حائز اهمیت است و تاریخچه کهن از شاهنامه داریم که تصویر سازی خوب  و مرقوبی دارد که با موضوعات مختلف کار شده و در دنیا مورد توجه قرار گرفته است.

فکوری عنوان کرد: برای اینکه یک محصول ردر کشور های اروپایی و امریکایی به خوبی فروس داشته باشد نیازمند بسته‌ بندی های متنوع است و ما می توانیم از همین نقش و نگار های ایرانی با طراحی های خوب در بسته بندی ها استفاده کنیم تا به فروش محصولات کمک کند.

رشته گرافیک مجازی می شود

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟